Zdroj: http://www.dukla-paraklub.cz/a-takhle-to-nejak-bylo.a18.html  •  Vydáno: 2.7.2008 21:38  •  Autor: Admin

A takhle to nějak bylo!!!

Můj první seskok ....

img
A takhle nějak to bylo.....

„Hele, nechceš si skočit ?“
„Odkud? Já jsem naskákaný jak opice ze skal!“
„No z éra, s padákem !!
Takhle nějak proběhl zcela nevinný telefonát mezi Tomem a mojí maličkostí. Naprosto neznalý věci a s dikobrazy v podpaží jsem to, pochopitelně nevěda, co mě očekává, odkýval. Teď sedím v historickém éru, vyvalený oči, tep 220, zezadu hnědý pruh na slipech a přemýšlím, kde je ta krása, kterou mi slibovali. Dva dny do mě ládují všechny možný průsery, ktré mě mohou potkat a jak je řešit, ale stejně to, co teď prožívám, je úplně někde jinde.

img
Oba dikobrazové mě opustili po prvním zakývání letadla a fakt mi není nejlépe. Ještě dobrý, že v tom nejsem úplně sám. Proti mě sedí podobný adept, který sice tak nedýchá jako já, ale pistáciová zmrzlina by bledla před jeho zelenou ve ksichtě závistí.
„Sakra! Ten malý obdélníček pode mnou mám trefit? To že je letiště? To si děláte kozy! Vždyť já jsem hodný a pouštím důchodce v trolejbuse!“
A jde do tuhýho !!!!!!!!!!!! Stoupáme na 1200 metrů a končí legrace. Fakt musíme ven. Tomova ruka na rameni uklidní, ale přeci jen ... Kde je kruh, kde jsou smyčky, kde jsou moje skály? Všechno jinak !!!!

„JUMP!“

img
Takhle nás vyhání z éra a první adept opouští kabinu.
„Hele? Těď já?“
„Nééé, nééé, já nechci„
„Ale ano!“
Sedím na hraně a civím ven: „To si fakt dělaj kozy!“ A jak dál? Štrachám v hlavě, ale fakt zmatek !!!!

„Aháááá !!!!!!!“
Pohled vzůru na hranu křídla, přikrčit a JUMP !!!!!
Samozřejmě, všechno jinak. Místo pohledu nahoru pohled do údolí a salto, které následovalo, by udělalo čest asi každému cirkusákovi. Jako draka na špagátě mě Tom otočil a vypustil mi ten barevný šátek, co padák nazývá se, nad hlavu. Až mi nudle z nosu vylétla, jak to hoplo.
„A teď? Co mám kontrolovat? Jo,ten hadr nademnou to je padák? Nějaký mrňavý. Ne, to je slider !!“ „A kde má být? Dole? Ne, nahoře! Ne,dole ! Dobrý, je tam! Padák? Vůbec nevím! Jo, komory, mají být plný, taky dobrý !!“
„Hergot !!“ „Jěště něco, jěště něco!“ „Bingo! Mám to! Odbrzdit !!!!!!!
...i to se povedlo!

„LIDI, JÁ LETÍM !!!!!!!!“

Slyším jenom, jak to kolem šumí, pode mnou malý obdélníčky - prťavý políčka, silnice, to jsou divný žížaly a ti kovový brouci, to jsou autíčka. Prostě bomba!
Ti velcí Kluci měli pravdu. Naprostá svoboda! Ale bacha, jěště potřebuji trefit letiště. Kde vůbec je? Jak ho mám poznat? Boha jeho! Tam jsou letadla! Tahám za šnůrky a čenichám. Hoří!!! Vidím éra. Plachťáci před hangárem jsou úplně voňaví. „Tak a jak dál?“ Všechny informace jsou z mý bosý hlavy fuč. Guláš v makovici. 300m nad zemí nesmím něco dělat. Ale co !! Vůbec nevím! Jo, brzdit! Hmm, kde jsou pedály? Blbost, tady musíš tahat rukama. Jóóóóó´, jóóóóó, ono to funguje ! Mám letiště, směr kříž, proti rukávu.

img
„Doprčic !!!!!“ Ta rodná hrouda se blíží nějak rychle. „Brzdím, povoluji, brzdím!“ ...a jsem na zemi.
Hurááááá! Zase jsem přežil!
Proti mně kvačí „Ti průměrní“ a následuje kopanec do pozadí.
První seskok! Je můj! Paráda!
Ty další samozřejmě taky super, včetně lepáku od šnůr přes krk, ale ten první ....
Hele, díky celý partě, všem a už se nemohu dočkat toho, až uslyším startovat toho skoro úplně novýho BRIGADÝRA.

Richard